Al Capone: wnuczki najsłynniejszego chicagowskiego gangstera sprzedają pamiątki po dziadku

0
Al Capone
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wnuczki najsławniejszego chicagowskiego gangstera Ala Capone, wystawiają na sprzedaż pamiątki po dziadku. Wśród nich na aukcji, 8 października, znajdą się m.in. ulubiony pistolet Capone (cena wywoławcza 50 tysięcy dolarów), biżuteria inkrustowana złotem i diamentami, ozdobiona jego inicjałami, list, który Capone napisał z Alcatraz do swojego jedynego syna, Sonny’ego, stolik nocny czy rama łóżka. Łącznie, będzie można kupić 174 przedmioty.  

Diane Capone, najstarsza wnuczka, powiedziała, że chociaż świat zna go jako „Człowieka z blizną” i „Wroga publicznego numer jeden”, ona znała go jako „Papa” i chce, aby opinia publiczna wiedziała, że nie był on taki zły. „Był bardzo kochającym dziadkiem, kimś, kto bawił się z nami w ogrodzie i nie sądzę, aby opinia publiczna w ogóle wiedziała, że ten człowiek był tak całkowicie oddany rodzinie” – powiedziała Diane Capone w filmiku zamieszczonym na stronie internetowej Witherell’s , domu aukcyjnego z Sacramento, który zajmie się sprzedażą pamiątek po gangsterze. Większość przedmiotów pochodzi z rezydencji Capone na Palm Island, niedaleko Miami Beach na Florydzie.

17 października 1931 roku ława przysięgłych sądu federalnego w Chicago uznał Ala Capone winnym uchylanie się od płacenia podatków. Kilka dni później, 24 października, sędzia ogłosił wyrok: 11 lat i grzywnę w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Al Capone zmarł na Florydzie w 1947 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!