USA – Joe Biden: spadek notowań prezydenta

0
587
Biden NATO USA
Fot. KATC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez NBC News, pozytywnie pracę prezydenta USA Joe Bidena ocenia 49 procent dorosłych Amerykanów, a 48 procent wypowiada się o niej negatywnie. Są to najgorsze wyniki prezydenta USA w tym zakresie od czasu objęcia przez niego najwyższego stanowiska w państwie. W maju, 53 procent dorosłych Amerykanów wypowiadało się pozytywnie o prezydenturze Joe Bidena, a tylko 39 procent było innego zdania. Spadek notowań prezydenta to efekt głównie chaosu, jaki towarzyszy wycofywaniu wojsk USA z Afganistanu (tylko 25 procent uważa, że Joe Biden prawidłowo ocenił sytuację geopolityczną w tym regionie świata), wyższa liczba zachorowań na koronawirusa (37 procent uważa, że sytuacja pandemiczna pogarsza się, a 42 procent, że najgorsze jeszcze przed nami) i sytuacja ekonomiczna w kraju (tylko 29 procent uważa, że kraj idzie we właściwym kierunku pod względem rozwoju gospodarki).

Wśród wyborców republikańskich najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie południowej granicy USA przez napływem nielegalnych imigrantów, a dla demokratycznych temat pandemii COVID-19.  

Badania NBC News wykazały także, że 13 procent populacji Stanów Zjednoczonych nie podda się szczepieniom na koronawirusa bez względu na sytuację w kraju i zalecenia rządu. 35 procent uważa, że uchwalone w marcu programy pomocy ratowania gospodarki pozytywnie wpłynęły na ekonomię kraju, a 38 procent jest odmiennego zdania. 

Badania NBC News przeprowadzono w dniach od 14 do 17 sierpnia na próbie tysiąca osób. Margines błędu wynosi 3,1 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!