USA – Las Vegas: dzieła Picassa będą wystawione na aukcje

0
366
Picasso
Fot. Sotheby's/MGM Resorts
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jedenaście dzieł Pabla Picassa, które były wystawiane w restauracji w Las Vegas przez ponad 20 lat, trafi na aukcję. Licytacja będzie miała miejsce 23 października tego roku w Las Vegas, zaledwie na dwa dni przed 140. urodzinami artysty. Przeprowadzą ją przedstawiciele nowojorskiego domu aukcyjnego Sotheby’s. Kolekcja dzieł sztuki należy MGM Resorts i można było ją podziwiać we francusko-hiszpańskiej restauracji w hotelu w Bellagio.

Według domu aukcyjnego Sotheby’s ta encyklopedyczna kolekcja prac Picassa z lat 1917-1969, obejmująca obrazy, prace na papierze i jedno dzieło ceramiczne, ma łączną szacunkową wartość 104,2 miliona dolarów.

To będzie pierwszy raz, kiedy Las Vegas będzie gospodarzem wyprzedaży domu aukcyjnego Sotheby’s.Wśród 11 prac jest „Kobieta w berecie i sukience w kratkę”, obraz olejny Marie-Thérèse Walter, młodej francuskiej modelki, z którą artysta miał wieloletni romans. Inne dzieła, które będzie można kupić na aukcji to m.in.:  „Popiersie mężczyzny” z 1969 roku, obraz, który kiedyś wisiał za barem w restauracji w Las Vegas czy „Martwa natura z koszem owoców i kwiatami”, namalowana podczas nazistowskiej okupacji Paryża.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!