USA: w teatrach na Broadwayu będą wymagane szczepienia oraz maski

0
343
Teatr Broadway
Fot. Forbes.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wstęp do teatrów na Broadwayu będą miały tylko osoby w pełni zaszczepione, a podczas spektakli wymagane będą maseczki zakrywające usta i nos – poinformowała Broadway League. Jest to krajowe stowarzyszenie handlowe dla przemysłu teatralnego na Broadwayu z siedzibą w Nowym Jorku. 

W wydanym oświadczeniu napisano też, że w pełni zaszczepieni będą wszyscy artyści, personel techniczny i obsługa teatralna. Maseczki będzie można zdjąć jedynie podczas jedzenia i picia w przeznaczonych do tego miejscach.

Przepisy nie będą dotyczyły dzieci poniżej 12 lat, na razie nie objęte szczepieniami, osoby nie mogące się zaszczepić ze względu na stan zdrowia lub ze względów religijnych. Te osoby będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. 
Przepisy te zaczną obowiązywać od października i obejmą wszystkie 41 teatrów na Broadwayu. 

Stowarzyszenie poinformowało też, że sytuacja zostanie ponownie przeanalizowana we wrześniu i wówczas będzie podjęta decyzja o ograniczeniach jeśli chodzi o spektakle w listopadzie i w następnych miesiącach. 

Teatry na Broadwayu, które zostały zamknięte podczas pierwszej fali pandemii w Nowym Jorku na wiosnę ubiegłego roku, mają w pełni otworzyć się we wrześniu. Wcześniej odbędą się tylko dwa spektakle: “Springsteen on Broadway” i “Pass Over”, na które wejdą tylko osoby w pełni zaszczepione.  

Już we wtorek Metropolitan Opera w Nowym Jorku poinformowała, że w nowym sezonie będzie wymagała od wszystkich widzów na spektaklach i wykonawców pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. 

Władze w Stanach Zjednoczonych podejmują wysiłki na rzecz zaszczepienia jak największej liczby obywateli przed wzmagającą się kolejną falą zakażeń, tym razem bardzo inwazyjnym wariantem delta koronawirusa. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!