USA: rosną ceny nieruchomości

0
446
nieruchomości housing
Fot. The Real Deal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Stanach Zjednoczonych kolejny miesiąc rosną ceny nieruchomości. Według ekspertów, jedną z głównych przyczyn jest pandemia.
Indeks Case-Shiller, który uwzględnia ceny domów w rejonie 20 głównych metropolii Stanów Zjednoczonych, wykazał rekordowy wzrost za maj. Wzrost cen w skali rocznej wyniósł 16,6 procent, co stanowi najwyższy roczny przyrost od początku pomiarów indeksu w 1987 roku. W poprzednim miesiącu roczny wzrost wyniósł niemal 15 procent. Największe wzrosty zanotowano w południowo-środkowych stanach.

Indeks odzwierciedla intensywny i wzmożony popyt na amerykańskim rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, który został częściowo spotęgowany trwałym przemieszczaniem się ludności w wyniku pandemii koronawirusa. Innym powodem jest nienadążająca podaż podyktowana pandemicznym niedoborem materiałów i pracowników budowlanych. Liczba sprzedanych nowych domów spadła w czerwcu o 6,6 procent.

Rekordowe ceny to również wyzwanie społeczne, ponieważ kupno pierwszego domu staje się nieosiągalne dla rosnącej części społeczeństwa. Specjaliści z branży budowlanej i ekonomiści przewidują pewne ostudzenie tempa wzrostu cen w nadchodzących miesiącach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!