Joe Biden: nie twierdzę, ze Facebook zabija ludzi

0
709
Joe Biden
Fot. The Verge
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że nie oskarża Facebooka o zabijanie ludzi. Oskarżenia dotyczą tych, którzy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat szczepionek na Covid. Joe Biden wezwał serwisy społecznościowe by aktywniej walczyły z dezinformacją dotyczącą szczepień.

Zapytany w ubiegły piątek jakie jest jego przesłanie do serwisów typu Facebook w sprawie dezinformacji na temat szczepień na Covid, Joe Biden odpowiedział: „Oni zabijają ludzi. Jedyna pandemia jaką mamy jest wśród niezaszczepionych. Oni zabijają ludzi”. Wypowiedź prezydenta USA została przez wielu dziennikarzy odebrana jako obarczenie Facebooka winą za ofiary Covidu.

 Wczoraj Joe Biden tłumaczył, że nie miał takiej intencji a wypowiedź o zabijaniu ludzi odnosił do tych, którzy prowadzą kampanię dezinformacji w sprawie szczepień. Wskazał na raport, z którego wynika, że 65% fałszywych informacji na temat szczepień na Facebooku generują właściciele 12 kont. „Facebook nie zabija ludzi. To te 12 osób, które rozpowszechniają szkodliwą dezinformację” – tłumaczył. 

Joe Biden zapewnił, że nie próbuje wymusić na Facebooku żadnych konkretnych kroków. „Jedyne czego chcę to aby ludzie spojrzeli w lustro pomyśleli, że ta dezinformacja może dotrzeć do ich synów albo córek, ludzi, których kochają. Tylko o to proszę” – mówił prezydent USA dodając, że ma nadzieję, iż Facebook podejmie jakieś działania w sprawie oburzającej dezinformacji na temat szczepionek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!