Dziś lot suborbitalny kapsuły Blue Origin

0
621
Bezos kosmos Blue Origin
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziś o 8 czasu lokalnego zaplanowano pierwszy załogowy lot suborbitalny kapsuły Blue Origin, która na kilka minut zabierze w kosmos cztery osoby, w tym założyciela firmy Blue Origin, miliardera Jeffa Bezosa. Na pokładzie znajdą się także brat Bezosa, 82-letnia pionierka astronautyki Wally Funk oraz 18-letnie Oliver Daemon, który zapewnił sobie miejsce w kapsule podczas specjalnej internetowej aukcji. 

Kapsuła o nazwie New Shepard wyniesie załogę na wysokość około 100 kilometrów stanowiącą umowną granicę kosmosu. Po odłączeniu kapsuły Blue Origin rakieta powróci na Ziemię, gdzie wyląduje automatycznie. Kapsuła przez trzy minuty będzie przebywać w kosmosie.

Jej pasażerowie doświadczą stanu nieważkości. Potem kapsuła wejdzie w atmosferę i przy użyciu trzech spadochronów opadnie na Ziemię. Cała wyprawa ma trwac około 11 minut. Całe wydarzenie będzie można śledzić w internecie. Transmisja będzie dostępona na stronie blueorigin.com.
9 dni temu podobny lot suborbitalny odbyła załoga firmy Virgin Galactic z miliarderem Richardem Bransonem na pokładzie. Obie firmy a także firma Elona Muska SpaceX planują w niedalekiej przyszłości uruchomienie komercyjnych turystycznych lotów w kosmos. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!