USA: Kamala Harris ma kierować działaniami w celu przebudowy systemu wyborczego

2
268
Kamala Harris
Fot. Los Angeles Times

Prezydent Joe Biden poinformował, że desygnuje wiceprezydent Kamalę Harris do kierowania działaniami Białego Domu w celu przebudowy i federalizacji systemu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Reforma prawa wyborczego to inicjatywa prezydenckiej administracji i Partii Demokratycznej. Joe Biden ogłosił decyzję o desygnowaniu Kamali Harris podczas przemówienia w Tulsa w stanie Oklahoma, gdzie upamiętnił ofiary przemocy na tle rasowym sprzed 100 lat.
Amerykański prezydent mówił, że reforma ma na celu “ochronę praw wyborczych”. 

Desygnowanie wiceprezydent Harris do kierowania przebudową systemu wyborczego zbiega się w czasie z batalią o ustawę “For the People Act”, która między innymi przekazuje część kompetencji ze stanów na poziom federalny, zakłada liberalną i automatyczną rejestrację wyborców oraz znosi konieczność identyfikacji osoby głosującej. Ustawa, której sprzeciwiają się Republikanie, została przyjęta w Izbie Reprezentantów, lecz nie uzyskała większości w komisji Senatu, co utrudnia jej dalsze przegłosowanie. W stanach, zarządzanych przez Republikanów, przyprowadzane są reformy ordynacji, mające na celu uszczelnienie procesu wyborczego i wymogu identyfikacji wyborców. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

 1. Wczoraj wieczorem 6/3 w popoludniowce Red. Daniel powiedzial, ze strone internetowa bylego prezydenta Trumpa odwiedzilo mniej internautow, niz strone internetowa adopcji psow!!!

  Kilka tygodni zartowalem, ze PR Chicago podawalo bledny adres strony Trumpa, pani KP kilkukrotnie podawala adres strony Trumpa, za kazdym razem inny i zawsze bledny….

  To jakis sabotaz!!!
  Polonia ktora jest murem za Trumpem, nie mogla wejsc na jego strone, nie znajac prawidlowego adresu!

  WIecej ludzi odwiedzilo strone adopcji psow,
  niz strone naszego WSPANIALEGO, bylego presidenta Trumpa !!!

 2. “VOTING RIGHTS: IT’S ‘RACIST’ NOT TO LET DEMOCRATS CHEAT” i dlatego Kamala Harris musi osobiście dopilnować, aby ta możliwość nie została zlikwidowana przez niektóre stany. Likwidacja ID przy wyborach, nielimitowane głosowanie korespondencyjne, rejestracja w dniu wyborów, rejestracja elektroniczna to niektóre aspekty tej reformy prawa wyborczego, które proponują “demokraci”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!