USA: czy na lotniskach będą sprawdzać ile ważymy? FAA rozważa podniesienie limitu wagi pasażerów

0
689
FAA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańskie linie lotnicze rozważają ważenie pasażerów przed lotami. Powód – rosną wskaźniki otyłości mieszkańców USA. Federalna Administracja Lotnicza Stanów Zjednoczonych (FAA) obawia się, że samoloty mogą być przeciążone. Analitycy branży lotniczej twierdzą, że rosnące wskaźniki otyłości w USA sprawiły, że liczby używane przez linie lotnicze do obliczeń bezpieczeństwa stały się nieaktualne. Według nich ważenie pasażerów na lotniskach byłoby dokładniejszym sposobem określenia, czy samolot może bezpiecznie wystartować. 

W 2019 roku FAA rozesłała informacje dot. kwestii wagi i wyważania samolotów. Nowe standardy zwiększają wagę przeciętnego dorosłego pasażera i bagażu podręcznego o 12 procent, do 190 funtów latem i 195 funtów zimą. Zgodnie z nowymi wytycznymi linie lotnicze byłyby zobowiązane do przeprowadzania anonimowych ankiet w celu ustalenia „standardowych średnich wag” dla członków załogi, bagażu i pasażerów. Badania miałyby być dobrowolne. FAA sugeruje przeprowadzanie ankiet co 36 miesięcy.

Według amerykańskiej agencji Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), w latach 2017-18 wskaźnik otyłości w Stanach Zjednoczonych wyniósł 42,4 procent. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!