Kolejny rok niskiej liczy urodzeń w USA

0
625
Birth Rate urodzenia USA
Fot. USA Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Stanach Zjednoczonych rodzi się coraz mniej dzieci. Według najnowszych danych wskaźnik urodzeń spadł tam do najniższego poziomu od końca lat 70-tych ubiegłego wieku. „Urodzeniowy” kryzys dotyczy wszystkich grup wiekowych i społecznych.

Według raportu federalnego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w 2020 w Stanach Zjednoczonych urodziło się 3 miliony 600 tysięcy dzieci. To najniższy poziom od 1979 roku, niższy o 19% od rekordowego poziomu z 2007 roku. To szósty rok z rzędu gdy w USA rodzi się mniej dzieci. W ubiegłym roku wskaźnik urodzeń spadł o 4 procent.

Rekordowo mało dzieci urodziło się w grudniu (10% mniej niż rok wcześniej), co sugeruje, że na duży spadek wskaźnika urodzeń mogła mieć wpływ pandemia koronawirusa, która rozpoczęło się 9 miesięcy wcześniej, oraz związany z nią gwałtowny wzrost bezrobocia i pogorszenie sytuacji finansowej dziesiątków milionów Amerykanów. Według rządowych danych w ubiegłym roku w 25 amerykańskich stanach liczba zgonów była wyższa od liczby urodzeń. Z powodu zahamowania napływu imigrantów, wzrostu liczby zgonów w wyniku pandemii koronawirusa oraz spadającej liczby urodzeń, poprzednia dekada przyniosła jeden najwolniejszych przyrostów populacji w historii Stanów Zjednoczonych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!