Stany Zjednoczone: wskaźniki ekonomiczne potwierdzają wzrost i odbicie gospodarcze po okresie pandemii

0
560
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Opublikowane wskaźniki ekonomiczne potwierdzają tendencje wzrostowe gospodarki Stanów Zjednoczonych. Nastroje konsumenckie są najwyższe od lutego 2020 roku czyli od początku pandemii. Biuro statystyczne Conference Board podało, że ich index wyniósł w kwietniu 121.7. W marcu był o ponad 10 punktów niższy, zaś w lutym – o 30 punktów.

Cotygodniowe liczby podań o zasiłki dla bezrobotnych utrzymują się po raz pierwszy od ubiegłego roku poniżej 600 tysięcy przy stopie bezrobocia poniżej 6 procent. Również aktualny indeks Case-Schiller dotyczący wzrostu cen nieruchomości mieszkaniowych w głównych metropoliach wyniósł 12 procent w skali rocznej, co oznacza najszybsze tempo od 15 lat. 

Polityka banku centralnego Stanów Zjednoczonych sprzyja rozwojowi gospodarczemu przy zachowaniu niskich kosztów kredytów konsumenckich, komercyjnych i nieruchomościowych. Jednocześnie urzędnicy administracji rządowej oraz ekonomiści prywatnego sektora są zgodni, że otwieranie usług po pandemicznych ograniczeniach oraz bezpośrednie wypłaty dla każdego obywatela w ramach ostatniego pakietu pomocowego przyjętego w lutym mają bezpośredni wpływ na wzrost aktywności i wydatków konsumentów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!