USA: 20-latek chory na autyzm napisał list do pracodawcy i zachwycił internautów

0
865
Fot. indianexpress.com & Linkedin - @Ryan Lowry
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kończący edukację na poziomie szkoły średniej Ryan Lowry, podobnie jak wielu jego amerykańskich rówieśników, rozpoczął poszukiwania pracy. Przypadek 20-latka różni się jednak trochę od pozostałych. Chłopak jest chory na autyzm i o zdobyciu zatrudnienia nie będzie mu łatwo. Po namowach brata, Ryan Lowry zdecydował się więc na napisanie, zamiast typowego resume, listu do ewentualnego pracodawcy. Nastolatek chce, aby osoby, które będą czytały pismo zrozumiały, że warto na niego postawić. 

„Zdaję sobie sprawę, że ktoś taki jak ty będzie musiał zaryzykować. Nie uczę się bowiem tak jak zwykli ludzie” – napisał Lowry w liście. „Potrzebuję mentora, który by mnie szkolił, ale ja szybko się uczę, a kiedy mi wszystko odpowiednio wytłumaczysz, zrozumiem. Obiecuję, że jeśli mnie zatrudnisz i wyszkolisz, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Będę w pracy każdego dnia, będę wykonywał powierzone mi zadania i będę naprawdę ciężko pracował ”.

List Ryana Lowry’ego do pracodawców został umieszczony na stronie internetowej LinkedIn i spotkał się już z zainteresowaniem pracodawców. Chłopak otrzymał tysiące komentarzy, a nawet oferty pracy. Jedna z nich wyróżniła się szczególnie. Firma Exceptional Minds, oferująca trzyletni program mający na celu nauczanie osób z autyzmem animacji tj. profesji, w której zatrudnienie chciał znaleźć Ryan Lowry, zaproponowała Lowry’emu współpracę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!