Najbliższa zmiana czasu w Chicago odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 14 marca – o godzinie 2:00 am przestawimy zegarki na godzinę 3 am. W Polsce zmiana czasu odbędzie się 2 tygodnie później, w niedzielę – 28 marca.
W świecie politycznym Marco Rubio, Rick Scott i 6 innych senatorów zainicjowało we wtorek drugą próbę przegłosowania w wyższej izbie amerykańskiego Kongresu ustawy Sunshine Protection Act. Przewiduje ona likwidację zmiany czasu w Stanach Zjednoczonych. Inicjatorzy wprowadzenia na stałe obowiązywania czasu letniego argumentują, że dłuższe godziny z naturalnym światłem powodują zmniejszenie liczby wypadków na drogach, rabunków, pozwalają dzieciom na dłuższą zabawę na świeżym powietrzu i na oszczędzanie energii. Przeciwnicy Sunshine Protection Act uważają, że wprowadzenie permanentnego czasu letniego spowoduje utrudnienia w życiu rodziców i ich dzieci, gdyż przez cały rok będą one musiały czekać rano na autobusy szkolne w zupełnych ciemnościach.
Ciekawostka: czas zmienia około 70 krajów na całym świecie. W Polsce pierwszy raz zaczęto zmieniać czas w 20-leciu międzywojennym (ale zrobiono to tylko raz). Wiele krajów radzi sobie bez zmiany czasu. W Europie czasu nie zmieniają Islandia i Białoruś.