USA: Melania Trump przerwała milczenie ws. zamieszek na Kapitolu

Wiadomości USA

0
Fot. Twitter: FLOTUS, Melania Trump
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pierwsza dama USA Melania Trump przerwała milczenie na temat aktów przemocy, do których doszło w ubiegłym tygodniu na Kapitolu. W wydanym pisemnym oświadczeniu, opublikowanym na stronie Białego Domu i udostępnionym na swoim koncie na Twitterze, powiedziała, że ​​jej serce jest smutne z powodu śmierci sześciu osób, w tym dwóch funkcjonariuszy policji, które zginęły w czasie ataku.

 „Jestem rozczarowana i zniechęcona tym, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu. To dla mnie wstyd, że wokół tych tragicznych wydarzeń pojawiły się plotki, nieuzasadnione, osobiste ataki i fałszywe, wprowadzające w błąd, oskarżenia ze strony ludzi, którzy chcą zaistnieć i mają w tym swój interes…Ten czas powinien dotyczyć wyłącznie uzdrowieniu naszego kraju i jego obywateli. Nie należy go wykorzystywać dla osobistych korzyści” – napisała Melania Trump.

Pierwsza dama namawiała do skupienia się na tym, co łączy Amerykanów, a nie na tym, co powoduje między nimi podziały. W swoim oświadczeniu Melania Trump nie wspomniała o osobach odpowiedzialnych za podżeganie do przemocy. Niektórzy komentatorzy zarzucali to prezydentowi Donaldowi Trumpowi i niektórym republikańskim prawnikom, którzy zachęcali do „walki” na Kapitolu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!