USA: Facebook blokuje Donalda Trumpa

1
464


Facebook co najmniej do końca kadencji zablokował konto amerykańskiego prezydenta. Donald Trump jeszcze przez kilka godzi nie będzie mógł korzystać z Twittera. Powodem takich decyzji mediów społecznościowych są zamieszki do jakich doszło w Waszyngtonie.

Przedstawiciele Facebooka i Twittera już w kilka godzin po zamieszkach poinformowali, że blokują konta Donalda Trumpa, bo “podżegał on do zamieszek i sprowokował szturm na Kapitol”. Teraz szef Facebooka Mark Zuckerberg przekazał, że konto prezydenta USA zostanie zablokowane co najmniej do 20 stycznia czyli do końca jego kadencji. Twitter na razie zablokował Trumpa na 12 godzin.

Media społecznościowe są głównym kanałem komunikacji Donalda Trumpa ze zwolennikami. Prezydent USA wielokrotnie oskarżał amerykańskie media, gdy te publikowały niekorzystne dla niego informacje. Nawoływał też zwolenników do ataków na dziennikarzy.

W ostatnim czasie jednak Twitter zaczął oznaczać wpisy prezydenta jako niezgodne z prawdą. Chodzi p przypadki, kiedy to Trump pisał, że wybory, które przegrał, zostały sfałszowane. Uczciwość listopadowego głosowania potwierdziły wszystkie możliwe instancje w USA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!