USA: Republikanie potępili plan Demokratów ws. zaimków dot. płci

Wiadomości USA

0
1407
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Republikanie potępili plan Demokratów, aby wyeliminować z przepisów Izby Reprezentantów USA zaimki specyficzne dla płci, takie jak „on” i „ona”. Nancy Pelosi ogłosiła propozycję jako “odważne i zorientowane na przyszłość” posunięcie i powiedziała, że ​​uczyni to niższą izbę Kongresu “najbardziej otwartą w historii” dla osób transpłciowych i niebinarnych.

Kevin McCarthy, republikański przywódca w Izbie Reprezentantów, napisał na Twitterze: „To jest głupie. Podpisano – Ojciec, syn i brat”.

Zmiany w przepisach wyeliminowałyby wszelkie odniesienia związane z płcią, takie jak „mężczyzna”, „kobieta”, „mąż” lub „żona”. I tak dla przykładu: odniesienia do „ojca” i „matki” zostaną zastąpione słowem „rodzic”, a „syn” i „córka” – „dzieckiem”. Wzmianki o „bracie” i „siostrze” zostaną zastąpione słowem „rodzeństwo”, a „ciotki” i „wujkowie” wyrażeniem „rodzeństwo rodzica”.

Propozycja została wysunięta przez kierowaną przez Demokratów komisję regulaminową Izby Reprezentantów. Jej przedstawiciele stwierdzili, że ​​zamiarem wprowadenia nowych przepisów jest „uszanowanie wszystkich tożsamości płciowych poprzez zmianę zaimków i relacji rodzinnych na neutralne płciowo”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!