USA: płatności 600 $ z pakietu antykryzysowego w drodze

Wiadomości USA

0
Pakiet antykryzysowy czek pomoc
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pierwsze czeki w ramach nowej ustawy antykryzysowej zaczęły wpływać na konta bankowe uprawnionych Amerykanów, poinformował we wtorek na Twitterze Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin. 

Departament Skarbu poinformował także, że druga runda płatności zostanie rozdzielona automatycznie, bez konieczności podejmowania działań ze strony podatników. W przypadku uchwalenia dodatkowych przepisów przewidujących zwiększenie kwoty pomocowej z 600 do 2 tysięcy dolarów, płatności zostaną uzupełnione.

Zgodnie z treścią drugiej ustawy antykryzysowej obecna runda płatności stymulacyjnych powinna zostać zakończona do 15 stycznia. Oczekuje się także, że od środy co tydzień, będzie wysyłanych około 10 milionów czeków do osób, których informacji bankowych o bezpośrednim depozycie nie ma w bazie danych IRS.

Płatności bezpośrednie wyniosą 600 dolarów na osobę i 600 dolarów na każdego pozostającego na utrzymaniu poniżej 17 roku życia.

Poprawka do ustawy antykryzysowej, przegłosowana przez Izbę Reprezentantów, a przewidująca podwyższenie kwoty jednorazowej pomocy do 2 tysięcy dolarów, utknęła we wtorek w Senacie. 

Przywódca większości w Senacie Mitch McConnell chce połączyć głosowanie nad poprawką do ustawy z głosowaniem na uchyleniem zapisu w w ustawie internetowej z 1996 roku, która chroni platformy internetowe przed odpowiedzialnością prawną za treści generowane przez użytkowników na ich stronach. 

Kwota 600 dolarów zostanie obniżona o 5 dolarów za każde 100 dolarów dodatkowego dochodu powyżej 75 tsięcy dolarów dla osób rozliczających się indywidualnie i powyżej 150 tysięcy dolarów dla małżeństw. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!