USA: Izba Reprezentantów przyjęła historyczną ustawę, która dekryminalizuje marihuanę

Wiadomości USA

2
1199
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Izba Reprezentantów przyjęła w piątek historyczną ustawę, która dekryminalizuje marihuanę, kończąc tym samym federalny zakaz i stwarzając możliwość usunięcia z rejestrów karnych za wcześniejsze posiadanie tego narkotyku.

Ustawa usuwa marihuanę z listy substancji sklasyfikowanych jako substancje kontrolowane. Osoby, które wcześniej zostały skazane za rozprowadzanie marihuany lub  posiadanie tego narkotyku dla własnych potrzeb zostaną oczyszczone z zarzutów. 

Konopie indyjskie zostały spopularyzowane w Stanach Zjednoczonych w połowie XIX wieku, używane głównie ze względu na ich terapeutyczne właściwości w leczeniu szerokiego zakresu schorzeń.  Marihuana została oficjalnie zakazana do jakiegokolwiek użytku na mocy ustawy o substancjach kontrolowanych w 1970 r.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. “Historyczna” ustawa, która przyczyni się do znacznego wzrostu głupoty społeczeństwa amerykańskiego. Taki jest też jej cel. Obywatele nie powinni myśleć, wpatrywać się bez przerwy w telefony i głosować co dwa na partię “demokratyczną. Dla N.Pelosi legalizacja marihuany była ważniejsza niż uchwalenie pakietu pomocowego dla gospodarki.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!