Donald Trump na TT: Biden wygrał, głosowanie sfałszowano

Wiadomości USA

0
1192
Trump Biden
Fot. Boston Globe
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Donald Trump napisał dzisiaj na Twitterze, że Joe Biden zwyciężył w wyborach prezydenckich, bo zostały one sfałszowane. Powtórzył, że doszło do wielu nieprawidłowości podczas głosowania.

“Wygrał, ponieważ wybory były sfałszowane”- napisał Donald Trump, nie wymieniając nazwiska swojego rywala. “Nie dopuszczono obserwatorów, głosy liczyła prywatna firma Dominion związana z radykalną lewicą, mająca złą opinię i fatalny sprzęt, który nawet nie nadaje się do Teksasu, gdzie wybory wygrałem zdecydowanie! Fałszywe i milczące media”- napisał Donald Trump.

Media od razu wychwyciły, że Donald Trump po raz pierwszy publicznie przyznał pośrednio, że to Joe Biden wygrał wybory prezydenckie. Reakcją był kolejny wpis Trumpa na Twitterze: “Wygrał tylko w oczach mediów przekazujących fejkowe informacje. Nie przyznałem niczego! Mamy przed sobą długą drogę. To były sfałszowane wybory”- napisał. 

Przedstawiciele sztabu wyborczego urzędującego jeszcze prezydenta złożyli wiele pozwów do sądów w sprawie wyników głosowania. 

Według informacji mediów, Joe Biden zdobył 306 głosów elektorskich, co oznacza, że wygrał wybory. Do zapewnienia sobie większości w Kolegium Elektorskim potrzeba 270 głosów.

Wczoraj setki tysięcy zwolenników Donalda Trumpa manifestowały w Waszyngtonie. Protestujący pod hasłem “Make America Great Again” twierdzili, że głosowanie w wyborach prezydenckich zostało sfałszowane i nie uznają zwycięstwa kandydata Demokratów Joe Bidena.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!