USA: kolejny dzień zamieszek na ulicach Filadelfii (WIDEO)

Wiadomości USA

0
1338
Filadelfia zamieszki USA
Fot. Twitter: screenshot video - Jorge Ventura Media
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wtorek był kolejnym dniem zamieszek na ulicach Filadelfii w stanie Pensylwania. Rozruchy wybuchły po zastrzeleniu w poniedziałek przez policjantów 27-letniego czarnoskórego Waltera Wallace’a Jr. Pomimo próśb rodziny zabitego o pokojowe demonstracje, doszło do zamieszek.

Niszczono i rabowano sklepy. Pilnujących porządku funkcjonariuszy obrzucano cegłami i kamieniami. Jeden z wandali siekierą uderzył w wóz policyjny. Doszło do aresztowań. Za kratki trafiło blisko stu protestujących. W demonstracjach wzięło udział około tysiąca osób. Gubernator stanu Tom Wolf zmobilizował kilkuset żołnierzy Gwardii Narodowej. Niektórzy zwolennicy ruchu BLM skandowali hasła mówiące o paleniu posterunków policji w każdym mieście w USA.

Do zastrzelenia Waltera Wallace’a Jr. doszło w poniedziałek w dzielnicy West Philadelphia. Podczas interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna, który cierpiał na psychiczną chorobę afektywną dwubiegunową, nie posłuchał rozkazów policjantów o porzuceniu trzymanego przez niego noża. Padły strzały. Rodzina zmarłego twierdzi, że funkcjonariusze mogli zastosować inne, łagodniejsze formy zatrzymania, np. powinni użyć najpierw paralizatorów, a nie pistoletów.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!