USA: Joe Biden zabrał głos ws. poszerzenia składu Sądu Najwyższego

0
1107
Joe Biden
Fot. Facebook: Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po tym, jak prezydent Donald Trump i Republikanie zaatakowali kandydata Demokratów na prezydenta USA w sprawie rozszerzenia składu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, Joe Biden powiedział w poniedziałek, że „nie jest zwolennikiem zwiększenia ilości sędziów w tym gremium”.

„Już mówiłem – nie jestem fanem rozszerzenia Sądu Najwyższego, ale też nie chcę zajmować się tą całą sprawą. Chcę się skupić. Prezydent chce bardziej niż czegokolwiek innego, walki o to, czy jestem zwolennikiem zwiekszenia ilości sędziów w Sądzie Najwyższym czy nie. Skupić się jednak powinniśmy na tym, dlaczego robi on (Prezydent) to, co robi teraz?” – powiedział Joe Biden w wywiadzie dla stacji telewizyjnej WKRC w Cincinnati.

Poniedziałkowy komentarz Joe Bidena o poszerzeniu składu Sądu Najwyższego USA był jego najwyraźniejszym w tej sprawie od czasu śmierci Ruth Bader Ginsburg. Joe Biden i kandydatka na wiceprezydenta, senator Kamala Harris z Kalifornii, unikali odpowiedzi na pytanie w tej sprawie podczas obu swoich debat. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!