Trump krytykuje Chiny w ONZ

0
675
Fot. Twitter: Team Trump
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Podczas wystąpienia na 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent Donald Trump obarczył władze w Pekinie winą za skalę i tragiczne skutki pandemii koronawirusa. Amerykański prezydent wezwał ONZ do wyciągnięcia konsekwencji wobec Chin.

W nagranym wcześniej wystąpieniu Donald Trump porównał walkę z pandemią koronawirusa do wyzwania jakim była II wojna światowa. „Prowadzimy zaciekłą walkę z niewidzialnym wrogiem jakim jest chiński wirus, który pochłonął niezliczone ofiary w 188 krajach świata” – stwierdził. Donald Trump wyraził przekonanie, że uda się pokonać wirusa i zakończyć pandemię po czym świat wkroczy w okres prosperity i pokoju. 

Prezydent USA zarzucił Chinom, że przy współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia wprowadziły świat w błąd twierdząc, że wirus nie przenosi z człowieka na człowieka, a później twierdziły, że osoby bezobjawowe nie rozprzestrzeniają choroby. “Organizacja Narodów Zjednoczonych musi wyciągnąć konsekwencje wobec Chin” – mówił amerykański prezydent. Skrytykował także Chiny za to, że są największym trucicielem środowiska na świecie. 
W dalszej części przemówienia Donald Trump wezwał ONZ by skoncentrowała się na realnych problemach, do których zaliczył miedzy innymi walkę z terroryzmem, opresjami wobec kobiet i prześladowania na tle religijnym. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!