Chicago

W Chicago uczczono pamięć zmarłej Ruth Bader Ginsburg

20/09/2020 0 komentarzy

Setki mieszkańców Chicago zebrało się w sobotę w nocy na Federal Plaza w cetrum miasta w celu uczczenia pamięci, zmarłej w piątek Ruth Bader Ginsburg. Miała 87 lat. Sędzia Sądu Najwyższego USA zmarła na raka trzustki. 

Wśród zebranych na Federal Plaza znalazła się burmistrz Chicago Lori Lightfoot. „Stoimy dzisiaj tutaj z ciężkim sercem z powodu śmierci Ruth Bader Ginsburg, ale powinniśmy z jej życia czerpać inspirację.” – powiedziała Lightfoot. Burmistrz Chicago nawiązała także do sprawy wyboru następcy Ginsburg w Sądzie Najwyższym USA oraz nawoływała zgromadzonych do czynnego udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. „ Siły ciemności i diabeł już pracują. Hipokryzja tych ludzi (w domyśle Republikanów) nie zna granic. Te wybory znaczą więcej niż kiedykolwiek przedtem i w imieniu Ruth musimy walczyć i musimy wygrać. Nie możemy pozwolić, aby oni nas podzielili.” – stwierdziła Lori Lightfoot.

Przed przemową burmistrz Chicago zaprezentowano archiwalne nagrania z wystąpieniami Ruth Bader Ginsburg. Następnie modlitwę odmówił rabin, a głos zabrała Robin Kelly reprezentantka Illinois w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem Prezydent USA Donald Trump, podczas wiecu wyborczego w Fayetteville w Karolinie Północnej zapewnił, że w przyszłym tygodniu ogłosi swoją decyzję o nominacji na sędziego sądu najwyższego i zapewnił, że będzie to kobieta.

Nominację Prezydenta Donalda Trumpa będzie musiał zatwierdzić Senat zwykłą większością głosów. 

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
30 Dec
NEWS
Sąd przedłużył o 3 miesiące areszt dla Janusza Palikota
30 Dec
NEWS
Ukraina - niemal 200 ataków na froncie
30 Dec
NEWS
Płd. Korea: nakaz aresztowania byłego prezydenta
28 Dec
NEWS
Elon Musk z poparciem dla AfD w artykule gościnnym dla niemieckiej gazety
28 Dec
NEWS
Niemcy: 15-latek planował zamach na kościół
27 Dec
NEWS
Naukowcy odkryli nowy gatunek śledzia w Bałtyku
27 Dec
NEWS
Putin odrzucił propozycję odroczenia członkostwa Ukrainy w NATO
26 Dec
NEWS
J. Biden zapowiada zwiększenie dostaw broni na Ukrainę
26 Dec
NEWS
UNICEF alarmuje: głód, choroby i fatalne warunki zagrażają ludziom w Strefie Gazy
26 Dec
NEWS
Polska: policja zatrzymała wczoraj 172 nietrzeźwych kierowców
24 Dec
NEWS
Hawaje: wybuch wulkanu Kilauea
24 Dec
NEWS
Na Morzu Śródziemnym zatonął rosyjski statek towarowy
21 Dec
NEWS
Rada Edukacji Chicago głosuje za zwolnieniem dyrektora generalnego CPS
21 Dec
NEWS
Zełenski spotkał się z szefem CIA
21 Dec
NEWS
Brazylia - co najmniej 32 osoby zginęły w wypadku autobusu
down
Najnowsze Wiadomości
Radioton Fundacji Dar Serca dla chorych dzieci. Słuchajcie nas 8 i 9 lutego
W katastrofie lotniczej na Alasce zginęło 10 osób. Znaleziono wrak samolotu
WIGILIA DLA SAMOTNYCH I BEZDOMNYCH 2024