USA: obchody rocznicy 11 września

0
1103
QRZ NOW
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Główna ceremonia związana z 19. rocznicą ataków terrorystycznych z 11 września odbędzie się tradycyjnie przed pomnikiem upamiętniającym zamachy na World Trade Center w Nowym Jorku. Weźmie w niej udział wiceprezydent USA Mike Pence oraz kandydat demokratów na prezydenta Joe Biden. Prezydent Donald Trump wraz z Pierwszą Damą uda się do Shanksville w Pensylwanii, gdzie spadł jeden z porwanych samolotów. Kandydat demokratów przybędzie do Shanksville po południu.

Jak każdego roku głównym punktem ceremonii rocznicowych w Nowym Jorku będzie odczytanie nazwisk ofiar ataków na World Trade Center. Nie będzie jednak centralnej sceny, wokół której zawsze gromadziły się tysiące osób. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa do parku otaczającego pomnik zamachów będą mieć wstęp wyłącznie krewni osób, które zginęły w wyniku aktów terrorystycznych. Będą oni musieli założyć maski i zachować dystans społeczny.

Nazwiska ofiar zostaną wyemitowane z głośników. Ceremonia obchodów rocznicy 11 września odbędzie się także przy Pentagonie. Weźmie w niej udział sekretarz obrony Mark Esper. Wieczorem w miejscu ataków terrorystycznych w Nowym Jorku wystrzelą w górę dwa słupy światła, by upamiętnić osoby, które zginęły pod gruzami World Trade Center.

Zamachy z 11 września 2001 roku zostały przeprowadzone przez 19 terrorystów z al-Kaidy. Zginęło w nich 2983 osoby. Był to najtragiczniejszy atak terrorystyczny w historii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!