Chicago – wybory: wczesne głosowanie

0
Wybory USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Z powodu trwającej pandemii COVID-19 Chicagowska Komisja Wyborcza zachęca do głosowania korespondencyjnego lub w okresie wczesnego głosowania.

Mieszkańcy Chicago już teraz mogą złożyć wniosek o kartę do głosowania korespondencyjnego w wyborach 3 listopada 2020 roku.
Wniosek o głosowanie korespondencyjne musi być wysłany najpóźniej do 24 września. 

Po otrzymaniu karty do głosowania należy dokładnie zastosować się do instrukcji dołączonych do karty. Ważne, aby dokonując selekcji wybranych głosów na karcie wyborczej, użyć czarnego lub niebieskiego długopisu. Nie wolno używać czerwonego długopisu, ponieważ kolor czerwony nie zostanie odczytany przez skaner. Ważne jest także, aby wypełnioną kartę wysłać w otrzymanej od Komisji Wyborczej kopercie “Ballot Return Envelope”.

Podpisaną i zaklejoną kopertę zwrotną z kartą do głosowania można zwrócić: za pośrednictwem poczty lub przez licencjonownych kurierów takich jak: FedEx lub UPS. Można ją także oddać osobiście do urzędu Komisji Wyborczej przy 69 W. Washington w Chicago lub od połowy października, kopertę można wrzucić do jednej z zabezpieczonych skrzynek dostępnych w każdej placówce wczesnego głosowania na terenie miasta Chicago.

Po dostarczeniu karty do głosowania do urzędu Komisji Wyborczej, karta nie może zostać zwrócona lub unieważniona. Wyborca, który głosował drogą korespondencyjną nie może ponownie głosować w lokalu wyborczym w dniu wyborów, tylko z wyjątkiem wyborcy, który do lokalu wyborczego przyniesie ze sobą kartę otrzymaną korespondencyjnie (lub jej część) i odda ją sędziom elekcyjnem lub wypełni oświadczenie pod przysięgą stwierdzające, iż nigdy nie otrzymał karty do głosowania korespondencyjnego lub ją otrzymał ale zgubił.

Ważne: Zgodnie z prawem, karta wyborcza z datą stempla pocztowego 4 listopada (środa) lub późniejszą nie zostanie policzona. 

W wyborach mogą brać udział tylko obywatele Stanów Zjednoczonych. Jak dotychczas chicagowska Komisja Wyborcza otrzymała drogą pocztową ponad 350 tysięcy głosów. Oblicza się, że z tej formy głosowania może w Wietrznym Mieście skorzystać około pół miliona osób z ponad 1,5 miliona uprawnionych do głosowania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!