USA: republikańska propozycja pakietu pomocowego

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kolejny czek w wysokości 1,200 dolarów na osobę lub 2,400 dolarów na małżeństwo oraz 500 dolarów na każde dziecko, to jedna z propozycji nowego bilionowego pakietu antykryzysowego HEALS Act, przedstawionego w poniedziałek przez przewodniczącego amerykańskiego Senatu Mitcha McConnellego. Wysokość pomocy finansowej będzie uzależniona od dochodów rodziny. 

HEALS Act przewiduje także wypłatę zasiłku dla bezrobotnych ze zmniejszoną z 600 do 200 dolarów tygodniową dopłatą do każdego czeku. Pomoc w tej formie ma być wypłacana do końca pierwszego tygodnia października. Potem osoby niepracujące będą otrzymywać zasiłek w wysokości około 70 procent ostatnich swoich dochodów. 

W pakiecie znalazły się także min. zapisy o pomocy finansowej w wysokości 105 miliardów dolarów placówkom edukacyjno-opiekuńczym, przedłużenie programu Paycheck Protection Program (PPP) dla małych firm, których dochód z powodu pandemii zmniejszył się o minimum 50 procent, przeznaczenie 16 miliardów dolarów na zwiększenie ilości wykonywanych testów na COVID-19 czy 26 miliardów dolarów na badania i diagnostykę nad szczepionką na koronawirusa.   

W maju Izba Reprezentantów USA przedstawiła własną wersję drugiej tarczy antykryzysowej w wysokości 3 bilionów dolarów. Teraz rozpoczną się negocjacje obu izb Kongresu w celu wypracowania wspólnego pakietu stymulującego amerykańską gospodarkę

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!