D. Trump wysyła agentów federalnych do Chicago

2
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Donald Trump potwierdził na dzisiejszej konferencji prasowej zamiar wysłania jeszcze w tym tygodniu do Chicago 150 agentów federalnych. W grupie tej znajdą się funkcjonariusze FBI, US Marshals Service, fedralnej agencji do walki z handlem narkotykami (DEA)  i Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS). Plan prezydenta Donalda Trumpa dotyczy też kilku innych dużych miast USA.

Przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego zapewnili, że przygotowywani do wysłania funkcjonariusze nie będą brali udziału w akcjach organizaowanych przez urząd imigracyjny, ani w procesach deportacyjnych. DHS wysłało już wcześniej swoich agentów min. do Portland w stanie Oregon.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot początkowo groziła pozwaniem administracji Donalda Trumpa do sądu, ale zmieniła zdanie po rozmowie z prokuratorem USA na stan Illinois Johnem Lauschem, byłym kolegą, którego, jak powiedziała, szanuje i podziwia, a który zapewnił ją, że agenci będą współpracować z chicagowskimi policjantami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

 1. Dzien dobry,
  Gdzie mozna zostawic pytanie dla Pani Elzbiety Baumgartner?

  Zapytam tutaj na wszelki wypadek 🙂
  Moj tata mieszka w Polsce ale ma obywatelstwo amerykanskie i amerykanska emeryture ktora dostaje na konto tutaj w Stanach. Do tej pory nie dostal stimulus payment, czy jeszcze moze sie go spodziewac? Gdzie mozna uzyskac informacje na ten temat?

  Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

  Agnieszka Belcik

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!