Chińskie MSZ: zakaz podróży członków partii do USA – absurdalny

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

„Absurdalnymi” nazwało chińskie MSZ plany wprowadzenia przez rząd Stanów Zjednoczonych zakazu wjazdu na terytorium tego państwa członków Komunistycznej Partii Chin oraz ich rodzin. Amerykański dziennik New York Times poinformował, że stworzono już roboczą wersję dokumentu, który w znacznym stopniu ograniczałby podróże powiązanych z aparatem władzy Chińczyków do USA. 
Według dziennikarzy New York Times’a, amerykańska administracja przygotowała projekt rozporządzenia, które zakłada wprowadzenie zakazu wjazdu na terytorium USA członków Komunistycznej Partii Chin oraz ich rodzin. Szczegóły nowych regulacji nie są znane, ale jeśli dokument zostałby podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa, restrykcje objęłyby nawet 270 mln osób. 
Komunistyczna Partia Chin liczy obecnie ponad 92 mln członków. Pomysł zakazu podróży do USA członków KPCh, rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying nazwała absurdalnym. W jej opinii, jeśli regulacje wejdą w życie, będą uderzeniem w całe chińskie społeczeństwo.
Projekt zakazujący wjazdu do USA członkom chińskiej partii budzi jednak równie dużo kontrowersji w Chinach, co i Stanach Zjednoczonych. Eksperci od spraw Chin zwracają uwagę, że restrykcje uderzyłyby nie tylko w chińskie władze, ale również w przedstawicieli chińskiego świata nauki czy kultury.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!