Biały Dom: możliwy zakaz wjazdu do USA członków Chińskiej Partii Komunistycznej

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom rozważa wprowadzenie zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych wszystkich członków Chińskiej partii komunistycznej i ich rodzin. Informują o tym amerykańskie media powołując się na wysokich rangą przedstawicieli amerykańskiej administracji.
Chińska Partia Komunistyczna liczy 90 milionów członków. Potencjalny zakaz wjazdu na terytorium USA, który miałby także dotyczyć ich rodzin, objąłby więc kilkaset milionów osób. Nie wiadomo czy restrykcje miałyby dotyczyć tylko przyszłych przyjazdów czy wiązałyby się z nakazem opuszczenia kraju przez Chińczyków już znajdujących się w Stanach Zjednoczonych. Jak informują amerykańskie media plan jest nadal opracowywany i nie został na razie zatwierdzony przez prezydenta Donalda Trumpa.
Po wybuchu epidemii koronawirusa relacje pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem stały się bardzo napięte. Biały Dom oskarża Chiny o to, że ukrywały informacje na ten temat przez co przyczyniły się do bilionów dolarów strat i setek tysięcy ofiar śmiertelnych na świecie. Ocena działań Pekinu w sprawie koronawirusa nakłada się na inne spory pomiędzy USA a Chinami – nierównowagi handlowej, sprawy autonomii Hongkongu i roszczeń terytorialnych Pekinu na Morzu Południowochińskim. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!