USA: prawie 5 mln nowych miejsc pracy

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykańska gospodarka odzyskała w czerwcu 4 miliony 800 tysięcy miejsc pracy utraconych z powodu epidemii koronawirusa. Bezrobocie w czerwcu spadło w USA do 11,1 procent. Prezydent Donald Trump ocenił, że amerykańska gospodarka wraca do swojej świetności.

 

 Po wybuchu epidemii koronawirusa Stany Zjednoczone straciły ponad 20 milionów miejsc pracy. W kwietniu bezrobocie skoczyło do prawie 15 procent. Od czasu rozpoczętego w maju odmrażania gospodarki sytuacja na rynku pracy szybko się poprawia. W maju i w czerwcu w USA przybyło 7,5 miliona miejsc pracy. „Dzisiejszy raport dowodzi, że nasza gospodarka ponownie nabiera dynamiki, że jest bardzo silna” – ocenił prezydent Donald Trump zwracając uwagę, że sytuacja poprawia się we wszystkich sektorach gospodarki. Amerykański prezydent wskazał też na rosnący optymizm konsumentów oraz wzrosty cen akcji na Wall Street. „Te wszystkie dobre wiadomości są zasługą działań mojego rządu i naszych partnerów w Kongresie” – dodał prezydent USA.

 Choć w ostatnich dwóch miesiącach sytuacja gospodarcza znacznie się poprawiła eksperci wskazują na zagrożenie jakim jest rosnąca liczba przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w USA stwierdzono ponad 50 tysięcy infekcji – najwięcej od początku epidemii. Z tego powodu kilkanaście stanów wstrzymało proces odmrażania gospodarki.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!