Burza polityczna ws. książki Johna Boltona o prezydencie Trumpie

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burza polityczna w Stanach Zjednoczonych z powodu książki Johna Boltona o prezydencie Donaldzie Trumpie. Były doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego stawia w niej prezydentowi szereg zarzutów. Oskarża go między innymi o niedopuszczalne zachowania w relacjach z zagranicznymi przywódcami.

Biały Dom określa książkę mianem zbioru kłamstw. W książce zatytułowanej „The Room Where It Happend” John Bolton przedstawia Donalda Trumpa jako przywódcę, który nie wiedział, że Finlandia nie jest częścią Rosji. Według relacji Boltona prezydent USA miał prosić prezydenta Chin Xi Jinpinga o wsparcie w wyborach poprzez zakup amerykańskiej żywności, a także chwalić pomysł stworzenia obozów dla Ujgurów.

Biały Dom stara się zablokować w sądzie zaplanowaną na przyszły tydzień publikację książki twierdząc, że zawiera poufne informacje. Jednocześnie współpracownicy Donalda Trumpa zarzucają Boltonowi, że umieścił w książce nieprawdziwe i zmyślone historie i że zrobił to dla zysku. Doradca prezydenta USA Peter Navarro nazwał Boltona „wielkim kłamcą”, który kieruje się chęcią odwetu. Sam prezydent Trump określił twierdzenia Johna Boltona mianem „czystej fikcji”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!