USA: restrykcje wizowe dla obywateli sześciu państw

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Stanach Zjednoczonych wchodzą dziś w życie rozszerzone restrykcje wizowe dla obywateli sześciu krajów Afryki i Południowej Azji. Ograniczenia są skutkiem rozporządzenia wydanego w ubiegłym miesiącu przez prezydenta Donalda Trumpa.  

Zgodnie z rozporządzaniem obywatele Erytrei, Kirgistanu, Birmy i Nigerii nie będą mogli otrzymać wiz imigracyjnych do Stanów Zjednoczonych. Z kolei mieszkańcy Sudanu i Tanzanii zostają wykluczeni z tak zwanej loterii wizowej, dzięki której można uzyskać prawo stałego pobytu w USA. 

Rozporządzenie jest rozszerzeniem wydanego w 2017 roku zakazu wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych mieszkańców sześciu krajów, wśród których są między innymi Libia i Jemen. Kolejnym ograniczeniom w wydawaniu wiz sprzeciwiają się organizacje humanitarne i wspierające imigrantów. W czwartek z apelem o wyłączenie z zakazu do amerykańskiego rządu zwróciła się Nigeria, powołując na sojusz pomiędzy oboma krajami. Władze USA tłumaczą jednak, że kraje objęte dodatkowymi restrykcjami mają nieefektywny system identyfikacji obywateli, co zwiększa zagrożenie terrorystyczne dla Stanów Zjednoczonych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!