USA: zamieszanie podczas prawyborów Demokratów

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W amerykańskim stanie Iowa doszło do pierwszego starcia Demokratów w prawyborach prezydenckich. Po wielu godzinach od zakończenia głosowania pełne rezultaty nie są jednak znane. Komisja wyborcza poinformowała, że przyczyną opóźnienia jest „niespójność wyników”.
W szkołach, kościołach, bibliotekach i remizach zbierali się zwolennicy partii demokratycznej ze stanu Iowa by wyłonić swojego kandydata, który jesienią zmierzy się z Donaldem Trumpem. Na zwycięstwo liczył tam popierany przez młodych, lewicowych wyborców senator Bernie Sanders, który ostatnio piął się w górę w sondażach. Wśród faworytów wymieniano także burmistrza South Bent w Indianie Peta Buttigega, senator Elizabeth Waren oraz byłego wiceprezydenta Joe Bidena.

Po wielu godzinach od zakończenia głosowania nie było jednak ani zwycięzców ani przegranych. Stanowy komitet Partii Demokratycznej jako powód podał nowe zasady raportowania wyników, niespójność części danych oraz troskę o ich dokładność. Jednocześnie zdementowano informacje o rzekomym ataku hackerów. 

Z cząstkowych rezultatów wynika jednak, że w Iowa dobrze wypadł Pete Buttigieg. Jest on umiarkowanym politykiem, który jako 38-letni kandydat przedstawia się jako alternatywa dla swoich starszych, ponad siedemdziesięcioletnich rywali. 
Po stronie Republikanów prawybory były tylko formalnością. Wygrał je urzędujący prezydent Donald Trump.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!