USA: były burmistrz Nowego Jorku złożył dokumenty o nominację prezydencką

0
fot. Facebook Michael Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miliarder i były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg złożył oficjalne dokumenty w stanie Alabama, aby ubiegać się o nominację prezydencką z ramienia Demokratów w przyszłorocznych wyborach.

Jak  zapowiedział rzecznik Bloomberga złożenie dokumentów w Federalnej Komisji Wyborczej ‘’ jest ruchem proceduralnym, a nie oficjalnym ogłoszeniem decyzji o włączeniu się w walkę o fotel prezydenta’’.

Jutro w Alabamie upływa termin składania wniosków umożliwiających udział w prawyborach.

Aktualizacja:

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder Michael Bloomberg, ogłosił swój start w wyścigu do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych. Polityk ogłosił decyzję na swojej stronie internetowej, na której zamieścił także listę kampanijnych obietnic.
Michael Bloomberg, który rządził największa amerykańską metropolią w latach 2002-2013, zapowiada że pragnie pokonać Donalda Trumpa, by “odbudować Amerykę”. Jego zdaniem, reelekcja obecnego prezydenta, byłaby dla kraju katastrofą.
Nowy kandydat obiecuje stworzenie systemu powszechnej ochronz zdrowia dla wszystkich Amerykanów, walkę z przemocą z użyciem broni palnej, naprawę systemu migracyjnego, czy podniesienie podatków dla najbogatszych, w tym – jak podkreślił – jego samego. Były burmistrz Nowego Jorku deklaruje również wsparcie dla osób LGBT, kobiet i weteranów. Jego celem jest także “przywrócenie roli Stanów Zjednoczonych jako siły pokojowej i stabilizującej świat”.
Najpierw jednak Michael Bloomberg będzie musiał pokonać innych kanadyatów wewnątrz jego własnej Partii Demokratycznej. W sondażach prowadzi były wiceprezydent w latach 2008-2017 Joe Biden.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!