Ukraina – eksperci: amerykańska zgoda na użycie broni może chronić Charków

0
Fot. The General Staff of the Armed Forces of Ukraine
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zdaniem ekspertów niedawna zgoda Waszyngtonu na użycie amerykańskiej broni na terenie Rosji pozwoli Ukraińcom lepiej odpierać rosyjskie ataki na Charków. Miasto jest od tygodni intensywnie ostrzeliwane z terenu Federacji Rosyjskiej. Rosjanie do ataków używają między innymi rakiet i kierowanych bomb lotniczych.

W zeszłym tygodniu amerykańskie władze oficjalnie potwierdziły zgodę na atakowanie przez Ukraińców obiektów w Federacji Rosyjskiej. Co prawda zasięg ostrzału najprawdopodobniej jest ograniczony jedynie do rosyjskich obwodów sąsiadujących z północą Ukrainy, ale – zdaniem analityków – i tak daje to Ukraińcom sporo korzyści. 

Eksperci z Instytutu Badań nad Wojną przypominają także, że oprócz Stanów Zjednoczonych taką zgodę wyraziły też niektóre inne kraje zachodu. Pozwoli to, jak czytamy, za pomocą systemów przeciwlotniczych – głównie Patriot – strącać rosyjskie samoloty, które zbliżają się do granic Ukrainy, aby wypuszczać kierowane bomby lotnicze. Bezpieczne nie będą także wyrzutnie rakiet S-300, które ostrzeliwały Charków z pobliskiego rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!