Zełenski: nasi przyjaciele pomagają Rosji

0
Fot. CAITLIN OCHS/REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Wołodymyr Zełenski zarzucił Rosji, że próbuje używać wywołany przez siebie kryzys żywnościowy, by wymusić koncesje terytorialne. Podczas wystąpienia na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Zełenski powiedział jednak, że niektórzy przyjaciele Ukrainy deklarują solidarność z tym krajem a w rzeczywistości pomagają Rosji.

Predydent Wołodymyr Zełenski zarzucił Rosji, że próbuje używać wywołany przez siebie kryzys żywnościowy, by wymusić koncesje terytorialne. Podczas wystąpienia na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Zełenski powiedział jednak, że niektórzy przyjaciele Ukrainy deklarują solidarność z tym krajem a w rzeczywistości pomagają Rosji.

Wołodymyr Zełenski powiedział, że po tym jak Rosja zerwała czarnomorską inicjatywę zbożową Ukraina i jej partnerzy pracują nad zapewnieniem stabilności dostaw żywności na rynki światowe. Prezydent Ukrainy wskazał na utworzenie tymczasowego morskiego korytarza i dodał, że ciężko pracuje, aby zachować lądowe szlaki eksportu zboża. „Jest jednak niepokojące, że niektórzy w Europie, niektórzy nasi przyjaciele w Europie, odgrywają solidarność w teatrze politycznym, ale robią dreszczowiec ze sprawy zboża. Może im wydawać, że odgrywają własną rolę, ale w rzeczywistości pomagają przygotować grunt dla moskiewskiego aktora” – mówił Zełenski nie wymieniając z nazwy żadnego kraju.

Prezydent Ukrainy dodał, że Rosja instrumentalizuje także energię i stosuje szantaż nuklearny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!