Ukraina: prezydent zapowiedział zmiany w siłach zbrojnych

0
Fot. Facebook: Zelensky

Na zwołanej przez siebie naradzie sztabowej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział ważne zmiany w siłach zbrojnych.
Na spotkaniu z władzami armii ukraiński przywódca omówił między innymi sytuację na froncie, przygotowania do ataków wroga na infrastrukturę oraz wymianę samolotów w ukraińskich siłach powietrznych.

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny, dowódca Sił Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrskij i dowódca operacyjno-strategicznej grupy żołnierzy “Tawria” Ołeksandr Tarnawski szczególną uwagę poświęcili kwestiom związanym z ofensywą oraz zaopatrzeniem frontu w broń i wszystko, co niezbędne.

Na Telegramie Wołodymyr Zełenski napisał, że podczas narady omówiono także realizację planu ochrony infrastruktury krytycznej i energetycznej oraz przygotowania Ukrainy do nadchodzącej zimy.

Jednym z tematów spotkania było także opracowanie programu przejścia ukraińskiej armii ukraińskiej na nowe typy samolotów. W tym miesiącu Ukraina otrzymała długo oczekiwane potwierdzenie dostawy nowoczesnych myśliwców F-16. Takie zamiary zadeklarowały Królestwo Niderlandów, Dania i Norwegia.

Holandia planuje przenieść wszystkie swoje samoloty na Ukrainę. Niewielka część z nich trafi na szkolenia, reszta – do Sił Zbrojnych. Dania dostarczy armii ukraińskiej 19 swoich myśliwców, z których pierwszy Ukraina otrzyma już pod koniec roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!