Wczorajsza rozmowa Biden-Zełenski

0
Fot. CNN

Prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych odbyli w czwartek wieczorem rozmowę telefoniczną. Wołodymyr Zełenski podczas rozmowy podziękował Joe Bidenowi i wszystkim Amerykanom za pomoc, jakiej udzielają Ukrainie, a także za życzenia z okazji Dnia Niepodległości. 

– Stany Zjednoczone przejęły inicjatywę w jednoczeniu światowego poparcia dla Ukrainy. To kluczowe przywództwo umożliwiło nam walkę i skierowało bieg historii w stronę dobra. Razem udowadniamy, że o wolność i niepodległość warto walczyć. Dziękuję za to prezydentowi Bidenowi, Kongresowi USA i wszystkim Amerykanom. Możesz liczyć na Ukrainę w obronie naszych wspólnych wartości – napisał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy.  

– Rozmawiałem dziś z moim przyjacielem prezydentem Zełenskim, aby życzyć jemu i narodowi Ukrainy szczęśliwego Dnia Niepodległości. Niech dzisiejszy dzień będzie przypomnieniem, że siły ciemności i dominacji nigdy nie zgaszą płomienia wolności, który żyje w sercach wolnych ludzi na całym świecie- napisał Joe Biden. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!