Prezydent Ukrainy W.Zełenski: nie może być innego celu niż przegrana Rosji

0
Zelensky
Fot. Ukrinform
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że Rosja musi przegrać wojnę, którą wypowiedziała Ukrainie. Ukraiński prezydent w wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych zaznaczył, że pokonanie Rosji jest możliwe.

Wołodymyr Zełenski stwierdził, że “nikt nigdzie nie może czuć się bezpiecznie, dopóki agresor nie zostanie pokonany”. “Tego dowodzi każdy dzień na Ukrainie – wszystko to, co rosyjskie wojska i służby specjalne okupanta robią na naszej ziemi przeciwko naszemu narodowi” – powiedział. Dodał, że celem Rosji jest sprowadzenie swoich żołnierzy na ziemie innych narodów. “Wie o tym cały świat. Świat też wie: Rosję można powstrzymać. To jest nasz wspólny interes” – podkreślił ukraiński prezydent.

Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił, że sankcje, które zostały nałożone na Rosję, muszą być stale wzmacniane. Dodał, że każdy przejaw rosyjskiego terroru to dodatkowe argumenty, aby rosyjskie zbrodnie rozliczyć przed trybunałem. “Rosja musi przegrać. Nie może być innego celu. Wszystko inne jest utratą życia, prawa, a w istocie utratą świata” – ocenił prezydent Ukrainy.
Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego zeszłego roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!