Według 2/3 Ukraińców – Krym za wszelką cenę musi być wyzwolony

0
171
Ukraina
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według 2/3 Ukraińców Krym musi być wyzwolony spod rosyjskiej okupacji. Nieco ponad 20% dopuszcza rosyjską okupację półwyspu, pod warunkiem, że doprowadzi to do zakończenia wojny. Takie są wyniki badań socjologicznych przeprowadzonych przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

68 % procent ankietowanych odpowiedziało, że ich kraj powinien wyzwolić całość terenów okupowanych przez Rosję, łącznie z Krymem. Powinno tak się stać, ich zdaniem, nawet, jeśli znaczyłoby to zmniejszenie pomocy niesionej Ukrainie przez państwa zachodu i nawet, jeśli spowodowałoby to przedłużenie się wojny. 24 % Ukraińców jest zdania, że w zamian za odzyskanie przez Ukrainę m.in. Donbasu i południa kraju można zrezygnowanie z walk o Krym. Najwięcej zwolenników odzyskania Krymu mieszka w zachodnich obwodach kraju. 8 % z ogólnej liczby respondentów nie miało na ten temat sprecyzowanej opinii. 

Rosja okupuje Krym od 2014 roku. Stamtąd też m. in. rozpoczęła w lutym zeszłego roku pełnowymiarową agresję na Ukrainę. Władze w Kijowie zapowiadają, że dążą do wyzwolenia całego okupowanego terytorium łącznie z Półwyspem Krymskim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!