Ukraina: prezydent W. Zełenski spotkał się z premier Danii

0
90
Fot. The Local Denmark
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Mikołajowie na południu kraju z premier Danii Mette Frederiksen.
Oboje odwiedzili szpital, w którym leczą się ranni ukraińscy żołnierze. Prezydent podkreślił, że jest ważne, aby ranni przeszli nie tylko fizyczną, ale i psychologiczną rehabilitację. Podziękował też lekarzom opiekującym się rannymi. 

Prezydent Ukrainy i premier Danii obejrzeli też budynki i zbiorniki w porcie handlowym, zniszczone wskutek rosyjskich ataków rakietowych. Odwiedzili również punkt uzdatniania wody dla mieszkańców, utworzony dzięki duńskiemu wsparciu. Dania była jednym z pierwszych krajów, które udzieliły miastu pomocy po tym, jak rosyjskie ostrzały zniszczyły wodociągi.

Wcześniej prezydent Zełenski napisał na Facebooku: “Wyjazd roboczy do obwodu mikołajowskiego. Podczas wizyty odbyłem spotkanie na temat aktualnej sytuacji w regionie”. Wołodymyr Zełenski poinformował, że tematem jego rozmów była sytuacja operacyjna na południu Ukrainy, konsekwencje rosyjskich ataków rakietowych i dronów. “Dokonaliśmy również przeglądu stanu infrastruktury energetycznej regionu, sposobów jej ochrony oraz tempa odbudowy” – dodał prezydent. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!