W.Zełenski: możemy pozostać bez pieniędzy, benzyny, ciepłej wody i światła, ale nie bez wolności

0
Fot. The Hill
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraińcy mogą pozostać bez pieniędzy, benzyny, ciepłej wody i światła, ale nie bez wolności. Polityk nagrał przesłanie z okazji obchodzonego dziś na Ukrainie Dnia Wolności i Godności.

W wystąpieniu zamieszczonym w mediach społecznościowych ukraiński przywódca podkreślał, że wolność i godność to wartości, których Ukraina będzie zawsze bronić. “Dwie wartości nierozłączne jak prawy i lewy brzeg Dniepru, jak błękitny i żółty kolor, jak dwie nici wyszywanki, na której jest zapisany nasz genetyczny kod: to godność i wolność. Zawsze o nich pamiętamy i nie mamy prawa zapomnieć. Zawsze je ceniliśmy i nie boimy się ich bronić” – powiedział Wołodymyr Zełenski. Prezydent zaapelował też do swoich rodaków, aby w tym szczególnym dniu ponownie zebrali się na kijowskim majdanie.

21 listopada Ukraina obchodzi Dzień Wolności i Godności, aby upamiętnić rozpoczęcie dwóch wielkich protestów społecznych: Pomarańczowej Rewolucji z 2004 roku i Rewolucji Godności z 2013 roku. W wyniku pierwszych demonstracji prezydentem kraju został Wiktor Juszczenko, drugie doprowadziły do obalenia władzy prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!