USA: przyjęcie na cześć NATO w Białym Domu

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg wznieśli toast za NATO. Podczas uroczystej kolacji w Białym Domu z udziałem przywódców państw Sojuszu obaj określili NATO mianem najskuteczniejszego i najsilniejszego paktu wojskowego w historii. 

W słynnej Sali Wschodniej Białego Domu zgromadzili się prezydenci i premierzy 32 krajów NATO wraz z małżonkami i partnerami. Wśród gości byli także przywódcy Unii Europejskiej i krajów Indo-Pacyfiku, a także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z żoną Ołeną. W krótkim wystąpieniu Joe Biden porównał NATO do sąsiedzkiej społeczności. „Kiedy sąsiad potrzebuje pomocy to składasz się na nią. Kiedy łobuz grozi sąsiadom, stajesz w ich obronie” – mówił prezydent Joe Biden. „Za NATO! Za nasze braterstwo narodów. Aby rosło w siłę w przyszłości!” – mówił Biden, do którego dołączył na podium Jens Stoltenberg. 

Na przyjęciu Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda z małżonką. W menu kolacji były między innymi: grillowana na węglu polędwica wołowa i alaskański halibut, sałatka z cykorii i młodej sałaty rzymskiej, grillowane brzoskwinie, purée ziemniaczane i nadziewane kwiaty dyni. Na deser podano Panna Cotta z werbeną cytrynową, czerwone jagody i miodowe lody mascarpone.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!