Modi do Putina: śmierć dzieci jest przerażająca

0
Fot. CNA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Indii Narendra Modi powiedział Władimirowi Putinowi, że śmierć niewinnych dzieci jest rzeczą bolesną i przerażającą. Nawiązał do wczorajszych ataków rakietowych Rosji na Ukrainę, których celem był między innymi dziecięcy szpital onkologiczny w Kijowie. 

Przebywający z dwudniową wizytą w Moskwie szef indyjskiego rządu podkreślił, że każda osoba, która wierzy w ludzkość, odczuwa ból, gdy giną ludzie. “Jako twój przyjaciel, zawsze mówiłem ci, że pokój jest koniecznością dla świetlanej przyszłości, więc wierzę, że wojna nie jest rozwiązaniem” – mówił premier Modi do Putina dodając, że „wojna nie może być rozwiązaniem”. Indyjski przywódca podkreślił, że „bomby, rakiety i karabiny nie mogą zapewnić pokoju”, kładąc nacisk na konieczność dialogu. 

To kolejny raz kiedy premier Narendra Modi poddaje krytyce działania Rosji na Ukrainie. Indie nie potępiły jednak rosyjskiej inwazji i skorzystały z okazji, aby kupić rekordowe ilości przecenionej rosyjskiej ropy, gdy sankcje zablokowały Moskwie możliwość handlu z Zachodem.

Dziś w Kijowie ogłoszono dzień żałoby po ofiarach wczorajszego ataku rakietowego. Rosyjskie rakiety trafiły w obiekty cywilne, w tym szpitale.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!