Brytyjski premier jest dumny z różnorodności parlamentu

0
Fot. DailyMail
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nowy brytyjski premier powiedział posłom, że jest dumny z tego, jak różnorodny jest tamtejszy parlament. Izba Gmin zebrała się po raz pierwszy od wyborów, w których triumfowała lewica. Keir Starmer podkreślił, że w parlamencie zasiadają ludzie o bardzo różnych korzeniach i tożsamościach. 

“Panie spikerze, przewodniczy pan nowemu parlamentowi. Najbardziej różnorodnemu w historii kraju pod względem pochodzenia etnicznego i płci” – stwierdził lider Partii Pracy, wywołując okrzyki entuzjazmu. Premier podkreślił, że jest dumny nie tylko z roli, jaką odegrała w tym jego partia, ale i z wkładu pozostałych ugrupowań. “Chodzi też o to, że ze wszystkich parlamentów na świecie to w Izbie Gmin znajduje się największa grupa posłów LGBT+” – dodał Keir Starmer.

Posiedzenie rozpoczęło się od ceremonialnego wyboru spikera. Lindsay Hoyle, zgodnie z tradycją, został zaciągnięty przez posłów na swój fotel. To nawiązanie do początków parlamentaryzmu, kiedy to stanowiska spikera było ryzykowne. Konflikt z królem mógł się skończyć krwawo.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!