W Moskwie zakończyły się rozmowy Orbana z Putinem

0
Fot. Al Jazeera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rozmowy Władimira Putina z Viktorem Orbanem zakończyły się kilkadziesiąt minut temu. Władimir Putin oświadczył, że przyjmuje wizytę Viktora Orbana jako próbę odbudowy dialogu. Nie wskazał, czy chodzi tylko o Węgry czy o Unię Europejską. Powtarzał także tezy przedstawiane już wielokrotnie od początku wojny, że za jej wybuch odpowiedzialna jest Ukraina, że Kijów nie jest gotowy do rozmów pokojowych i przywiązał się do idei prowadzenia wojny aż do zwycięskiego końca.

Próbował także kolejny raz podważać legalność władzy Wołodymyra Zełenskiego mówiąc o zawieszeniu wyborów prezydenckich na Ukrainie do końca wojny. Oświadczył też, że Rosja opowiada się za pełnym zakończeniem wojny i powtórzył żądanie wycofania ukraińskich wojsk z obwodów ługańskiego i donieckiego, nazywając okupowane ziemie – rosyjskimi.

Viktor Orban oświadczył, że najważniejszym zadaniem prezydencji Węgier w Unii Europejskiej jest zabieganie o pokój. Powtórzył tezy kremlowskiej propagandy o konieczności negocjacji pokojowych, bo Europa odczuwa gospodarcze skutki wojny. Stwierdził, że uzyskał odpowiedzi od Putina na temat rokowań pokojowych i działań zbrojnych oraz architektury bezpieczeństwa w Europie po zakończeniu wojny. Dodał, że zrozumiał, iż stanowiska Moskwy i Kijowa w tych sprawach są diametralnie różne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!