J. Stoltenberg: nie ma jeszcze konsensusu ws. przyjęcia Ukrainy do NATO

0
Ukraina NATO
Fot. Anadolu Agency
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Ukraina przystąpi do Paktu, gdy wszyscy jego członkowie osiągną konsensus. Stoltenlberg dodał, że w tej chwili nie ma jedności w sprawie członkostwa Ukrainy. Szef NATO przebywa w Waszyngtonie, gdzie dziś spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem. 

Przed zaplanowanym na 2:30 pm spotkania z Joe Bidenem, sekretarz generalny NATO wziął udział w dyskusji w ośrodku The Willson Center, podczas której został zapytany o perspektywy członkostwa Ukrainy. „Ukraina stanie się członkiem NATO, gdy wszyscy sojusznicy się zgodzą, ponieważ decyzje w sprawie rozszerzenia są podejmowane w drodze konsensusu” – odpowiedział. 

Jens Stoltenberg dodał, że w międzyczasie NATO przygotowuje Ukrainę do członkostwa, co zostanie pokazane na zbliżającym się szczycie w Waszyngtonie. „Pomagamy Ukrainie by jej siły zbrojne były coraz bardziej zintegrowane z sojuszem – ze standardami i doktrynami NATO. Dzięki temu, gdy nadejdzie czas będzie mogła stać się członkiem sojuszu natychmiast” – powiedział. Jens Stoltenberg wskazał na przykład Finlandii i Szwecji, które dzięki wcześniejszej współpracy z NATO mogły szybko przystąpić do sojuszu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!