Korea Południowa wznawia działania militarne przy granicy z Koreą Północną

0
Fot. CBS 12
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Korea Południowa ogłosiła, że wznowi działania militarne przy ufortyfikowanej granicy z Koreą Północną. Tym samym zawiesza porozumienie wojskowe zawarte między Koreami w 2018 roku.

Decyzja zapadła po tym, jak Korea Północna wysłała nad Koreę Południową setki balonów ze śmieciami, w których znajdowały się niedopałki, makulatura, szmaty czy plastikowe odpady. W weekend takie balony byy znajdowane w różnych częściach kraju. Miała być to zemsta Północy za wysyłanie nad ten kraj balonów z ulotkami wymierzonymi w reżim Kim Dzong Una. 

Korea Północna i Południowa pozostają formalnie w stanie wojny od czasu wojny koreańskiej z lat 1950-1953. Wojna ta zakończyła się zawieszeniem broni. Dodatkowo w 2018 roku oba kraje podpisały porozumienie wojskowe, które miało złagodzić napięcie na Półwyspie Koreańskim. Władze w Pjongjangu w zeszłym roku ogłosiły, że nie będą go przestrzegać. Teraz zawiesza je Korea Południowa. Stosunki między Północą i Południem postrzegane są obecnie jako najgorsze od dziesięcioleci.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!