Zgromadzenie Ogólne ONZ poparło palestyńską kandydaturę o pełne członkostwo

0
Fot. The Boston Globe
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zgromadzenie Ogólne ONZ przeważającą większością głosów poparło palestyńską kandydaturę do pełnego członkostwa w organizacji. Ma to symboliczne znaczenie ze względu na weto Stanów Zjednoczonych w Radzie Bezpieczeństwa.

Rezolucja stwierdzająca, że Palestyńczycy powinni zostać przyjęci do ONZ i jednocześnie przyznająca im dodatkowe prawa w ONZ jako kraj-obserwator otrzymała 143 głosy za, w tym głos Polski, przy 9 głosach przeciw i 25 wstrzymujących się.

Prezydent Palestyny Mahmoud Abbas zapowiedział, że Palestyna będzie kontynuować wysiłki na rzecz uzyskania pełnego członkostwa w ONZ. Dodał, że głosowanie Zgromadzenia Ogólnego wspiera wysiłki Palestyny, która zabiega o przeprowadzenie ponownego głosowania w tej sprawie w Radzie Bezpieczeństwa.

Minister spraw zagranicznych Izraela głosowanie Zgromadzenia Ogólnego ONZ określił “absurdalnym”, stwierdzając, że jest to “nagroda za Hamas”. Israel Katz zaznaczył, że organizacja pod przewodnictwem sekretarza generalnego Antonio Guterresa “stała się nieistotną instytucją”.

Izrael prowadzi ofensywę przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. To reakcja na atak organizacji z 7 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!