Prezydent Turcji o wstrzymaniu handlu z Izraelem

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że decyzja Turcji o wstrzymaniu handlu z Izraelem ma na celu zmuszenie tego kraju do zawieszenia broni w Strefie Gazy.

„Podjęliśmy pewne kroki, aby zmusić Izrael do wyrażenia zgody na zawieszenie broni i zwiększenie ilości pomocy humanitarnej dla Gazy” – powiedział prezydent Erdogan na spotkaniu z grupą biznesmenów w Stambule. „Będziemy nadzorować konsekwencje tego kroku, który podjęliśmy, w koordynacji i po konsultacjach z naszym światem biznesu” – dodał.

Wczoraj Turcja wstrzymała wymianę handlową z Izraelem. Tureckie ministerstwo handlu poinformowało, że powodem jest – “pogłębiająca się tragedia humanitarna” na terytoriach palestyńskich.

Strona turecka zapowiedziała, że będzie rygorystycznie i stanowczo wdrażać nowe środki do czasu, aż rząd izraelski pozwoli na nieprzerwany i wystarczający dopływ pomocy humanitarnej do Gazy.

Izrael został z zaskoczenia zaatakowany ze Strefy Gazy 7 października przez palestyński Hamas. Zginęło wtedy 1200 osób. Bojownicy wzięli też 240 zakładników. Izraelska armia rozpoczęła ostrzał enklawy, która dodatkowo została oblężona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!